Yerine monte edildiğinde bir boru devresini oluşturan, sökülebilir en küçük parçaları boru makaraları veya sektördeki bilinen adıyla spool olarak adlandırıyoruz. Uygun kalitede bir kaynaklı, yapıştırma veya lamine birleştirme yapabilmek için ortamın ideal şartlarda bulunması çok önemlidir. Günümüz teknolojisi ile 3 boyutlu modeller oluşturarak imalatların mümkün olduğunca montaj sahasının dışında yapılması en çok tercih edilen yöntem olmuştur.


KAYNAKLI BİRLEŞTİRMELER

Güray Mühendislik’in ürün yelpazesinde bulunan başlıca metal malzemeler karbon çelikler, paslanmaz çelikler, bakır-nikel alaşımları, bakır ve alüminyum’dur. Güray Mühendislik’in kaynaklı imalatlar için fabrikası DNV-GL, RINA ve RMRS tarafından onaylanmıştır. Çeşitli malzemeler ve çaplar için kaynak prosedürleri BV, LR ve RINA tarafından onaylanmıştır.

kaynaklı spool imalatı
kaynaklı spool imalatı
Kaynaklı Birleştirme Spool İmalatı
YAPIŞTIRMA VE LAMİNE BİRLEŞTİRMELER

Metal malzemelerin yanısıra cam takviyeli epoksi (GRE/GRP) ve plastik (C-PVC, U-PVC) gibi metal olmayan malzemelerden oluşan imalatlar da Güray Mühendislik’in çalışma alanında bulunmaktadır. Güray Mühendislik GRE/GRP malzemelerin yapıştırma ve lamine birleştirmeleri için gerekli eğitimlere sahiptir.

gre spool üretimi
gre spool üretimi
Yapıştırma ve Lamine Birleştirmeler
ÇİFT CİDARLI BORU DEVRELERİ İMALATI

Güray Mühendislik ayrıca çift cidarlı boru hatlarının imalatlarında önemli tecrübeye sahiptir. Çift cidarlı boru hatları LNG/GNG ve kriyojenik akışkanlar olarak adlandırılan soğuk akışkanların devrelerinde tercih edilen bir yöntemdir. Çift cidarlı devrelerde iç hatlar akışkanın transferinde, dış hatlar yanıcı gazların veya soğuk hatların dış ortamdan izolasyonu için kullanılmaktadır.

Çift Cidarlı Spool Boru Devreleri ve İmalatları
Çift Cidarlı Spool Boru Devreleri ve İmalatları
Çift Cidarlı Boru Devreleri ve İmalatları

01

ZAMANINIZ KIYMETLİ EN İYİ HİZMET

Sektörün önde gelen tersane ve firmalarının üretimlerinde önemli bir imalat konusu olan boru devrelerini (spool) istenilen kalite ve şartlarda vazgeçilmez bir prensip anlayışıyla teslim etmekteyiz.

02

İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZ PROFESYONELLİK

Geçmişten bugüne edindiğimiz deneyimlerimiz ve alanında uzman kadromuzla, endüstrinin ihtiyaçlarına en uygun çözümleri tasarlayarak, profesyonellik anlayışımızdan ödün vermeden sektörün önde gelen tersane ve firmalarına hizmet vermeye devam ediyoruz.

03

ÜRETİM SONRASI DESTEK

Hedefi ileri tersanecilik ve üretim anlayışına katkı sağlamak olan firmamız; endüstrinin ihtiyaçlarına en uygun ürün ve hizmetleri tasarlarken aynı zamanda üretim ve satış sonrası aşamalarda müşterilerine gereken desteği sunmaktadır.

04

15 YILLIK DENEYİM

İhtiyaca uygun özel siparişleri seri üretim anlayışıyla imal ediyor, hızlı ve kaliteden ödün vermeyen prensip anlayışıyla, yurt içi ve yurt dışında tüm endüstriye çözümler üretmeye devam ediyoruz.

TALEPLERİNİZİ İLETİN VEYA TEKLİF ALIN